Co zobaczyć, gdzie spać, gdzie zjeść

Pokaz kotów rasowych w Sukcesji

  (2020-02-11 12:09:57)

15.02.2020, godz. 12:00. Sukcesja, Łódź, al. Politechniki 1.

Blisko sto pięknych kotów rasowych będzie można podziwiać w najbliższą sobotę, 15 lutego w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja. Podczas pokazu kociej arystokracji swoje wdzięki i grację zaprezentują przedstawiciele m.in. takich ras, jak maine coon, devon rex, ragdoll, syberyjska, brytyjska, norweska leśna, sfinks i selkirk rex. Będą zarówno dorosłe koty, jak i kocięta, krótko- i długowłose, o przeróżnym umaszczeniu. Spośród prezentowanych piękności zwiedzający wybiorą kota publiczności.

Pokaz rasowych mruczków to także okazja do ciekawego spędzenia wolnego czasu w rodzinnym gronie, organizatorzy przygotowali bowiem mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Odbędą się m.in. konkursy o kociej tematyce – na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Dzieci z pewnością chętnie skorzystają z możliwości malowania buziek. Do dyspozycji zwiedzających będą specjaliści weterynarii, którzy udzielą wszystkim zainteresowanym bezpłatnych porad, jak dbać o zdrowie kotów i innych domowych pupili.

Będzie też sposobność porozmawiania z hodowcami i dowiedzenia się o zwyczajach, cechach oraz pielęgnacji poszczególnych ras.

Z kolei pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi opowiedzą o pracy z egzotycznymi zwierzętami oraz zorganizują m.in. w ciekawe quizy.

Na specjalnych stoiskach będzie też można kupić karmę, zabawki, legowiska, drapaki i inne akcesoria dla kotów.

Sobotnie wydarzenie w Sukcesji ma także na celu propagowanie pomocy zwierzętom bezdomnym i wolno żyjącym, dlatego wezmą w nim udział fundacje „Koci Świat” i „Przytul Kota”, działające na ich rzecz.  Współorganizatorami są Polska Federacja Felinologiczna Felis Polonia i Supreme Cat Club w Łodzi.

Pokaz jest organizowany z podwójnej okazji: Światowego Dnia Kota oraz walentynek, które Sukcesja obchodzi pod hasłem „Z miłości do kotów”. Odbędzie się on w godz. 12:00-18.00 na poziomie -1. Wstęp jest bezpłatny.

Bliższe informacje są dostępne na stronie internetowej www.sukcesja.eu.

Źródło : www.sukcesja.eu.

Znajdź hotel